O. Jacek Salij - "Trud wolności"

Opublikowałem już kiedyś tomik swoich felietonów. Było to w roku 1991, tomik nosił tytuł Wiara na co dzień. Również w ciągu ostatnich dziesięciu lat nie unikałem takich krótkich form. Najczęściej ukazywały się one w Tygodniku Solidarność, ale ponadto chyba również w dziesięciu innych czasopismach, z których niektóre dziś już nie istnieją.

Pomyślałem sobie: Może jednak warto ocalić je z rozproszenia, a właściwie - z niebytu. Głowy za to bym nie dał, ale wydaje mi się, że ani jeden z tych krótkich tekstów, jakie tu umieściłem, nie był publikowany w żadnej innej mojej książce. Wierzę, że komuś te refleksje mogą się przydać. Zwłaszcza że w felietonach stosunkowo najczęściej wypowiadam się na tematy również niereligijne - takie jednak, które w perspektywie wiary wydają się ważne, lub nawet ogromnie ważne.

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu M za gotowość wydania tej książki oraz za całą okazaną mi wyrozumiałość, zwłaszcza że całość oddałem do druku w stanie, nie spełniającym nawet minimum tego, czego wydawnictwa dziś wymagają od oferowanych im książek.

autor

  NA POCZĄTEK ROZDZIAŁU  
POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ POWRÓT DO MENU Biblioteka wirtualna Spis treści